OLEJKI ETERYCZNE - ŚWIERK CZARNY - OLEJ DOBROBYTU

Olejki Eteryczne - Świerk Czarny - Olej Dobrobytu

Olejki Eteryczne - Świerk Czarny - Olej Dobrobytu

Blog Article

Świerk (Picea mariana) należy do sosnowej rodziny roślin botanicznych. Olej pozyskiwany jest poprzez destylację z parą wodną gałązek, potrzeb i gałązek. Czarny świerk to naturalnie rosnące drzewo w Kanadzie. Zwykle występuje na wilgotnych, bagnistych obszarach, gdzie dziko rosnące drzewa mogą dorastać do 15 metrów wysokości. Tradycyjnie Indianie Lakota używali świerku, aby wzmocnić swoją zdolność komunikowania się z Wielkim Duchem. Wierzyli, że świerk ma częstotliwość dobrobytu.

Jak czarny świerk może dziś pomóc naszemu zdrowiu?

Świerk ma działanie przeciwskurczowe, przeciwpasożytnicze, antyseptyczne, przeciwzapalne, hormonopodobne, kortyzonopodobne i pobudzające odporność. Stosuje się go na zapalenie stawów, infekcje grzybicze, takie jak Candida, infekcje zatok i dróg oddechowych, rwa kulszowa i lumbago. Świerk czarny ma bardzo przyjemny zapach i może być stosowany w kąpielach, aby ożywić zmęczone mięśnie. Olej świerkowy jest często używany w sprayach do pomieszczeń, detergentach oraz w preparatach na kaszel i przeziębienie. Black Spruce Needle Critical Oil ma długą historię stosowania w saunach, łaźniach parowych oraz olejek świerkowy właściwości jako dodatek do kąpieli i produktów do masażu w spa. Szczególną siłą tego olejku eterycznego jest jego zdolność do celowania w obolałe mięśnie i przywracania olejek swierkowy zastosowanie energii. Świerk można rozcieńczyć 50-50 i nakładać na miejscu, na czakry/punkty Vita flex, można bezpośrednio wdychać, dyfuzować lub przyjmować wewnętrznie. Olejek eteryczny z czarnego świerku dobrze komponuje się z sosną, drzewem cedrowym, galbanum, benzoesem, lawendą i rozmarynem. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, świerk jest nietoksyczny, niedrażniący, ale może uczulać niektóre osoby.

Chcesz dowiedzieć się więcej o olejkach eterycznych i jak mogą pomóc nam zachować zdrowie? Rozważ zostanie certyfikowanym aromaterapeutą klinicznym. Instytut Duchowego Uzdrawiania i Aromaterapii prowadzi zajęcia w całych Stanach Zjednoczonych na temat aromaterapii i uzdrawiania energią.

Report this page